Oprava balkonů Brno

Provádění oprav balkonů v Brně a jihomoravském kraji

afa logo průhledné malý

Nechte si vypracovat cenovou nabídku na opravu vašeho balkonu on-line nebo nás kontaktujte na afaservis@gmail.com

 

Druhy oprav balkonů

Poruchy balkonů lze rozdělit na dvě skupiny. Buď se jedná o poruchu nosné desky, která má statický vliv na konstrukci. Tato poškození bývají nejvíce znatelná na spodní straně balkonu a na čelní straně, kdy opadává omítka a následně betonová deska a dochází k odhalení výztuže, která následně koroduje. Odpadané kusy se přetáhnou speciální cementovou stěrkou nebo flexibilním lepidlem pro vysokou soudržnost a místo se zakryje omítkou nebo nátěrem.

Druhá možnost poruchy je většinou zatékání do vrchní nášlapné balkonové kontrukce, která je tvořena dlažbou, spádovou vrstvou a izolací, která je na nosné desce balkonu. tato porucha většinou vyžaduje provedení celé konstrukce nášlapné vrstvy. Tzn. provedení izolace proti vodě, provedení spádové vrstvy, a podle nášlapné vrstvy se provede buď drenážní vrstva nebo betonová vrstva.

Systémová řešení

Pro opravy nášlapných vrstev jsou systémová řešení od různých výrobců, kterým je například systém Schluter, který nabízí několik možností provedení podle povrchové úpravy. Systémová řešení většinou dokonale řeší odvodnění u čelní strany balkonu, která bývá nejproblemovějším místem konstrukce.